Právě si prohlížíte Xbox se s novou aktualizací stává více uhlíkově neutrální
Foto: unsplash.com

Xbox se s novou aktualizací stává více uhlíkově neutrální

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / XBOX
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Technologický gigant Microsoft, který je vlastníkem herní divize Xbox, chce díky nové aktualizaci donutit hráče ke snížení uhlíkové stopy.

Microsoft, Xbox a uhlíková neutralita

Již několik let se snižování uhlíkové stopy a dosažení tzv. uhlíkové neutrality dostalo do popředí zájmu mnoha vládních orgánů a institucí. S rostoucí debatou o změnách klimatu také vidíme stále více společností, které se snaží stát se uhlíkově neutrálními.

Microsoft se zavázal a hodlá udělat vše pro to, aby do roku 2030 dosáhl negativního dopadu na emise uhlíku. Proto je logické, že se snaží zlepšit udržitelnost jedné z největších oblastí svého podnikání, a to zábavy.

Nejnovější aktualizace pro konzole Xbox (Xbox Insiders) tak přináší režim automatického vypnutí. Ve srovnání s režimem spánku se tak má jednat o několikanásobné snížení spotřeby energie. Technologický gigant se zaměřil také na nové stahování obsahu „Carbon-Aware„.

Nový způsob stahování by měl fungovat tak, že konzole bude schopna detekovat údaje o místní intenzitě uhlíku a na základě těchto údajů rozhodnout o nejvhodnější době pro stažení aktualizací, pokud je zařízení připojeno k internetu. Aktualizace pro konzole Xbox by měla dorazit všem uživatelům v nejbližší době.


Co si o tom myslíte vy? Jaký je váš názor na kroky Microsoftu? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na náš oficiální server Superpařmeni.

 

Napsat komentář