Právě si prohlížíte Xzone odhaluje výsledky za hospodářský rok. Jak se vedlo největšímu hernímu obchodu u nás?
Zdroj: TZ

Xzone odhaluje výsledky za hospodářský rok. Jak se vedlo největšímu hernímu obchodu u nás?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / OSTATNÍ
  • Čas na čtení:2 minuty čtení

Jeden z největších herních obchodů v Česku, Xzone, odhalil výsledky za hospodářský rok. Jak si společnost vedla?

Xzone odhaluje hospodářské výsledky

Společnost Xzone s.r.o., působící v oblasti videoher a fanouškovského merchandise, úspěšně uzavřela svůj hospodářský rok s čistým obratem 164 milionů korun. Tento výsledek představuje 10% nárůst, což výrazně kontrastuje s průměrným 13-20% poklesem obratu e-shopů. Kladný vývoj je možné přisoudit zvýšené dostupnosti herních konzolí, rozšířenému sortimentu v oblasti merchandise a úspěchu několika vysoce očekávaných herních titulů, včetně God of War Ragnarök na konzolích PlayStation 4 a 5.

Firma se během uplynulého roku nejen vyznamenala hospodářskými výsledky, ale také některými novinkami. Do této kategorie patří například rozšíření skladových a dalších provozních prostor. Společnost Xzone se mimo jiné rozhodla po patnácti letech osvěžit svou značku a uvedla na trh úplně nové logo.

Rovněž vydavatelská část společnosti, Xzone Originals, zaznamenala výrazný úspěch. Výsledkem spolupráce s českým distributorem Cenega je knižní artbook The Art of Mafia Trilogy, který shrnuje vizuální stránku celé herní trilogie. Xzone se rovněž podílela na vydání knihy časopisu Level – O hrách a lidech, obsahující rozhovory s veterány a legendami videoherního průmyslu. V rámci Xzone Edice byly vydány tři úspěšné hry ve fyzickém balení. Společnost také plánuje expanzi na maďarský trh, s vizí dosažení srovnatelného úspěchu, jakým dosahuje na Slovensku, v horizontu následujících dvou let. Aktuálně se spouští stránka Xzone.hu a připravují se na první objednávky.

Nakoupili jste někdy zboží skrze portál Xzone? Podělte se s námi do komentářů nebo na náš oficiální server Superpařmeni.

TZ

Napsat komentář