Právě si prohlížíte Zahráli jsme si demo Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon
Foto: godisageek.com / Cereza and the Lost Demon

Zahráli jsme si demo Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuJINÉ KONZOLE / NOVINKY
  • Čas na čtení:5 minuty čtení

Cereza and the Lost Demon je první titul ze série prequelů pro sérii Bayonetta. A před pár dny autoři vypustili demo.

Zahráli jsme si demo Cereza and the Lost Demon

Bayonetta je série hack and slash mlátiček od studia Platinum game, která vychází exkluzivně na konzole Nintendo. Minulý rok se nám příběh této nebezpečné čarodějky uzavřel, ale fanoušci stále měli spousty nevyřešených otázek. Studio se proto rozhodlo udělat prequelovou herní sérii Bayonetta Origins, která zmapuje začátky této slavné čarodějky. První z nich s názvem Cereza and the Lost Demon vyjde již 17. března tohoto roku na konzole Nintendo Switch a týden před vydáním vývojáři uvolnili krátkou demo verzi. Co všechno demo ukázalo?

Příběh jako z pohádky

Hra sleduje první dobrodružství slavné čarodějky Cerezy, která se právě učí magii u své učitelky Morgany, která je stejně jako ona vyvrženec. Cereza má jeden velký cíl – stát se co nejrychleji Umbra čarodějkou, aby zachránila svou matku. Cereza se snaží učit magii, ale její pokusy jsou neúspěšné a brzy ji zaplavuje pocit zoufalství. Přestože je to riskantní, stále doufá v nějakou naději. Když usíná, zdá se jí sen o mocné síle, která by ji mohla pomoci s jejím úkolem. Tato síla se však nachází v nebezpečném Avalonském lese, který je varováním od její učitelky. Navzdory varování se Cereza rozhodne do lesa vydat. Naštěstí není sama, neboť na cestě ji provází trochu nezdvořilý démon jménem Cheshire, kterého si postupně oblíbí.

Gameplay

Základním konceptem této hry je logický příběh s akčními pasážemi, který se dělí na dvě části. První část je zaměřena na Cerezu, která svými kouzly dokáže oživit květiny, postavit mosty a zadržet nepřátele. Druhá část se soustředí na Cheshireho, démona, který disponuje ostrými drápy a dokáže trhat silné křoví a přemáhat nepřátele. Kromě toho má dva módy – „monster“ režim, kdy útočí na nepřátele a „cuddle“ režim, který pomáhá Cereze dostat se na nepřístupná místa.

Vizuál Cereza and the Lost Demon

Vizuál hry hodně připomíná ilustrovanou dětskou knížku, kde přechody scén vypadají jako listování ve stránkách. Celý svět a postavy jsou laděné do olejových barev a kombinují 2D a 3D grafiku. Také je zde velmi nádherná kombinace světlých a tmavých barev, které výrazně vykreslují atmosféru dané situace.

Jak se vám série Bayonetta líbí? Vyzkoušeli jste si demo? Napište nám to do komentářů nebo na náš oficiální Discord server.

Napsat komentář