Právě si prohlížíte Zažijte dobrodružství v sandboxové hře My Time at Sandrock
Foto: sandrock.pathea.net

Zažijte dobrodružství v sandboxové hře My Time at Sandrock

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:5 minuty čtení

Někteří tvůrci vytváří ve hrách obří světy, které nás nutí prozkoumávat každý kout, jelikož může skrývat úžasné dobrodružství. To je případ hry My Time at Sandrock.

Zažijme dobrodružství v My Time at Sandrock

Hry s rozlehlým otevřeným světem nyní tvoří téměř každé druhé renomované studio. Nicméně, ne každé studio je schopné plně rozvinout potenciál takového světa, a občas se stane, že některé jeho části zůstanou nevyužité. Na druhou stranu, pokračování oblíbené hry My Time at Portia od čínského studia Pathea Games nám má v úmyslu ukázat, jak se to má správně dělat.

Příběhové zasazení

Hra My Time at Sandrock, jak již název napovídá, nás zavede do pouštního městečka Sandrock. Jako stavitelé přijímáme zakázku od tohoto města s cílem pomoci obnovit jeho ztracenou slávu. Důvod? Před 330 lety tuto oblast postihla strašlivá katastrofa, která zničila mnoho technologií. Nicméně, naše působení se neomezuje jen na vykonávání rutinních zakázek od města a jeho obyvatel. Čekají nás fascinující události, neobyčejné příběhy místních obyvatel, stejně jako souboje s místní faunou a flórou. Jednoduše řečeno, čeká nás průzkum této záhadné oblasti.

Gameplay My Time at Sandrock

Jak už jste jistě pochopili, hra se v základě nese v duchu sandboxového life simulátoru. Převážnou část hratelnosti tvoří shromažďování různých surovin, jež slouží k vytváření nástrojů, strojů, složitých součástek a samozřejmě i vybavení pro boj a obranu. Pro uložení těchto předmětů je tu dílna, jež je sice zpočátku skromná, ale postupně ji můžete rozšiřovat. A to jak ve směru rozlohy vašeho pozemku, tak i v podobě různých budov s speciálními funkcemi. Ty však nejsou zadarmo, a tak plnění zakázek od městských obyvatel zajišťuje potřebné financování. Avšak pozor, nejste jediný stavitel v okolí, a tak vás čeká soupeření s konkurencí, s níž každý měsíc soutěžíte.

Udržování dobrých vztahů s vašimi sousedy je také klíčové, a to nejen prostřednictvím plnění různých zakázek. Můžete s nimi vést rozhovory, obdarovávat je, prožívat dobrodružství a budovat přátelské vztahy. Avšak tyto vztahy mohou postoupit i za hranice přátelství a přinést vám některé bonusy. Oproti My Time at Portia by měly být vztahy více propracované a komplexnější s vlastními dějovými liniemi.

Jak jsem uvedl, hra také zahrnuje bojový systém. Ačkoliv není rozvinutější než u svého předchůdce, nabízí širší škálu chladných a palných zbraní. Díky přidání více útočných animací by měly být souboje plynulejší a přehlednější.

Vizuální stránka

Oproti My Time at Portia přináší My Time at Sandrock odlišný vizuální zážitek, silně inspirovaný žánrem postapokalypsy smíchaným s nádechem westernu. Tento mix se odráží ve vzhledu pouštního prostředí, kde je zeleně minimálně a město je charakteristické malými domky s jednou dominantní stavbou. Oblečení místních obyvatel také odraží tuto žánrovou směsici, přičemž čerpá prvky z obou stylů. Hra je cílená především na mladší publikum, což se projevuje v použití krásných jasných barev a legračním vzhledem místní fauny, kterými je drsnost tohoto místa zjemněna.

Datum vydání My Time at Sandrock

My Time at Sandrock se zatím na PC nachází ve fázi předběžného přístupu a můžete si ji na Steamu pořídit za necelých 35 EUR. Hra však plánuje vyjít i na konzole PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S a také Nintendo Switch. Proto hra oficiálně vychází ve verzi 1.0 už 2. listopadu letošního roku, kde zároveň vyjde na všech platformách.

Těšíte se na My Time at Sandrock? Vyzkoušeli jste si hru v předběžném přístupu? Hráli jste původní My Time at Portia? Napište nám to do komentářů pod článkem nebo se připojte na náš Discord server. A nezapomeňte sledovat naše sociální sítě pro další novinky ze světa videoher.

Napsat komentář